503 006 304

recepcja@studiob-w.pl

Home

Zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Manicure stosują osoby, które pragną mieć ładniejsze paznokcie. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale też na wyrównywaniu skórek i pielęgnowaniu płytki paznokci. Wykonujemy podobny zabieg u paznokci u nóg nazywany jest pedicure.

 Rodzaje Manicure
1. Manicure biologiczny- jest to zabieg, który odbywa się bez użycia przedmiotów metalowych tj. cążki, aby uniknąć infekcji macierzy paznokcia. Na skórki paznokcia nakładamy preparat zmiękczający, a następnie je odpychamy za pomocą patyczka różanego. Pozostała kolejność wykonywanych czynności jest taka sama, jak podane wyżej.
2. Manicure mechaniczny- w przeciwieństwie do manicure biologicznego, skórki usuwa się przy użyciu metalowych przedmiotów tj. cążki, bądź przygotowuje się płytkę za pomocą frezarki. Uwaga! Wycinanie skórek sprawia, że odrastają one dużo szybciej.
3. Manicure Spa- celem tego zabiegu jest nawilżenie oraz regeneracja. Nadaje on miękkość oraz elastyczność dłoniom. Manicure Spa różni się od pozostałych form Manicure tym, że zabieg rozpoczyna się od kąpieli nawilżającej, która zmiękcza, odświeża i regeneruje skórę. Manicure Spa jest jedną z najbardziej relaksujących form spędzania czasu. Polecany jest kobietom, które prowadzą stresujący tryb życia.
4. Japoński manicure- Doskonale poprawia krążenie krwi. Zabieg ten polega na wmasowaniu pasty oraz na położeniu pudru na płytkę paznokcia. Zabieg trwa około pół godziny. Celem jest nabłyszczenie płytki paznokcia oraz nadanie odcieniu w kolorze perły o delikatnym połysku. Idealny na paznokcie kruche i łamliwe Japoński manicure, jest bogaty w substancje odżywcze m.in. keratynę, witaminę A, E. Dla Pań, które chcą przez cały czas mieć efekt świeżych paznokci polecane jest powtarzanie zabiegu, co około 2-3 tygodnie. Zapobiega rozdwajaniu oraz łamaniu się płytki, a także dodaje sprężystości, elastyczności i jedwabnego połysku.